यस्तो कसैलाई नपरोस् : विवाहका लागि जन्ती चढेको बोलेरो दुर्घ’टना १४ जनाको घट’नास्थलमै मृ’त्यु

काठमाडौं । भयानक सडक दुर्घ’टना हुँदा १४ जनाको मृ’त्यु भएको छ । विवाहका लागि जन्ती सवार यात्रु चढेको बोलेरो दुर्घ’टना हुँदा यति ठूलो क्ष’ति भएको हो । भारत, उत्तर प्रदेशको प्रतापगढ़मा भएको दुर्घ’टनामा दर्जन बढीको मृ’त्यु भएको खबर भारतिय मिडियामा प्रकाशन प्रशारण भइरहेको छ ।त्यहाँ पार्क गरिएको ट्रकमा, तिव्र गतिमा आएको बोलेरो ठोक्किएपछि दुर्घ’टना भएको हो । दुर्घ’टनामा बोलेरोमा सवार १४ बारयको पीडादायी मृ’त्यु भएको हो । ति व्यक्तिहरू नवाबगन्जको शेखपुर गाउँमा जन्ती जाँदै थिए । यो माणिकपुर प्रहरी चौकीको देशराज ईनाराको घ’टना हो ।

अर्कोतर्फ, मुख्यमन्त्री योगी आदित्यनाथले यस घट’नामा शो’क व्यक्त गरेका छन् । मुख्यमन्त्रीले वरिष्ठ अधिकारीहरुलाई तत्काल घट’नास्थलमा पुग्न र पीडितलाई हर सम्भव सहयोग गर्न निर्देशन दिएका छन् ।चालक सुतिरहेका कारण यो दुर्घ’टना भएको बताइएको छ । ठुलो संख्यामा प्रहरी बल घट’नास्थल पुगेको छ । अर्कोतर्फ, एएसपी अनुराग आर्य पनि त्यहाँ पुगेका छन् । एसपीले १४ व्यक्तिको मृ’त्युको पुष्टि गरेका हुन् । सबैको लाश परीक्षणका लागि पठाइएको छ ।दुर्घ’टनामा पर्ने १४ जनामध्ये ६ जना नाबालिग किशोर र निर्दोष बच्चा पनि परेका छन् । घटना पछि परिवारका सदस्यहरुमा शोक छाएको छ । दुर्घ’टना यति डरलाग्दो थियो कि देख्नेहरु पनि सम्झेरै डराइरहेका छन् । गाउँलेहरूको आँखामा आँसु रोकिएको छैन ।

जानकारीपछि प्रहरी दुर्घ’टनास्थल पुगेको थियो । बोलेरो कारलाई ग्यास कटरको सहयोगमा सबै १४ जनाको ला’श बाहिर निकाल्न सफल भएको छ ।अर्कोतिर प्रहरी टोलीले उद्धार पूरा गर्न करीव दुई घण्टा लगाएको छ । जानकारीका अनुसार १२ जना बाराटी कुण्डा कोतवालीको जिगरपुर चौसा गाउँका बासिन्दा हुन् । बोलेरो चालकसहित २ जना कुण्डा क्षेत्रका अन्य गाउँका बासिन्दा रहेको बताइएको छ ।कुण्डाको जिग्रपुर चौसा निवासी सुनिल यादवको विवाह नबगञ्जको शेखपुर गाउँमा भएको थियो । दर्जनौं गाउँलेहरू उनको विवाह समारोहमा भाग लिए पछि घरको लागि प्रस्थान गरे तर केही किलोमिटर अगाडि बारायाती बोलेरो दुर्घ’टना भयो । जसमा सबै जन्तीहरूले आफ्नो ज्या’न गु’माए, त्यसपछि सुनील यादवको विवाहमा शो’कमा परिणत भयो ।

सबै जना चिच्याउन थाले र रुन थाले । उत्सव छोडे पछि, परिवार अस्पतालतिर लाग्न थाले । विवाह समारोहमा शोकको वातावरण फैलियो । यसैबीच १२ जना मृतक जिगरापुर गाउँका बासिन्दा हुन् भने २ जना बोलेरो चालकसहित अन्य गाउँका बासिन्दा रहेको बताइएको छ ।मानिकपुर क्षेत्रमा सडक दुर्घ’टनामा सबै १४ जन्तीको मृ’त्यु भएको छ । निर्दोष बच्चाहरू र किशोर–किशोरीहरू पनि ७ को संख्यामा रहेका छन् ।उक्त दुर्घ’टनामा बाबु, दिनेश, पवन कुमार, दयाराम, अमन, रामसमुज, अंश, गौरव, नान भैया, सचिन, हिमांशु, मिथिलेश, अभिमन्यु, पारसनाथ यादवको मृ’त्यु भएको छ । मृ’त्युहुनेहरुमा बुबा र छोरा पनि रहेका छन् ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *