जब गहनाले भरिएको झोला फोहोरमा फ्याकिएको बारे ट्रकले उठाएर लगेपछि

काठमाडौं । नेपालसहित विश्वभर तिहार पर्वले उज्यालो र खुशी ल्याउँने विश्वासका साथ मनाइएको छ । चाडको अवसरमा घर–घर सफा पनि गरिएको थियो । घर सफा गर्दै गर्दा काम नलाग्ने चीजहरू फोहोरमै फालिन्छन् । भारतको पुणेमा दीपावलीका लागि घर सफा गर्ने क्रममा झण्डै ५ लाख रुपैयाँको गहनाले भरिएको झोलालाई फोहोरमैलामा फ्याँकियो ।

कुरा पुणेको पिम्पल–सौदागर क्षेत्रको हो । रेखा सेलूकर नामकी महिला उत्सव अघि आफ्नो घर सफा गरिरहेकी थिइन् । यस समयमा उनले घरमा एक पुरानो र सानो ह्यान्डब्याग भेट्टाइन् । रेखाले त्यो झोला फोहोरको थुप्रोमा जम्मा गरेर केही सोच्न सकिनन् ।

जब ‘घन्टा कार्ट’ अर्थात फोहोर उठाउने ट्रक त्यस ठाउँमा आइपुग्यो, सबै फोहोरसहित, उसले त्यो सानो ह्यान्डब्याग पनि ‘घन्टा कार्ट’ मा हालेकी थिइन् । केही घण्टा पछि, उनले सम्झ्यो कि झोलामा धेरै बहुमूल्य चीजहरू थिए, जसको लागत ४ लाख ८० हजार रूपैयाँ भन्दा धेरै थियो ।

यसमा मंगलसूत्र, जोडी पायल र अन्य गहनाहरू रहेका थिए । यसपछि रेखा सेलूकरले तत्काल स्थानीय सामाजिक कार्यकर्ता सञ्जय कुटेलाई सम्पर्क गरेर सञ्जयले तुरुन्त पीसीएमसी स्वास्थ्य विभागको टोलीलाई यस सम्पूर्ण घटनाको बारेमा जानकारी गराए ।

यो जानकारी नगर निगमका एक उच्च अधिकारीलाई पनि दिइयो । कुन बेलामा कुन ‘पिक–अप’ भ्यान डिपोमा गयो र फोहोर फालियो भन्ने बारे थाहा पाइन् ।त्यस समयमा डिपोमा ड्युटीमा रहेका सफाईकर्मीको संख्या खोजियो । यसपछि सफाई कर्मचारी हेमन्त लखनले ४० मिनेट संघर्ष गरेपछि उनको पर्स १८ टन फोहोरमा फेला पारेका हुन् ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *