प्रत्यारोपणका लागि मुटु बोकेर आएको हेलिकोप्टर अस्पतालमा दुर्घ’टना:

काठमाडौं । फिल्महरूमा अक्सर हुने दृश्य सायद वास्तविक जीवनमा एकदम दुर्लभ रुपमा हुने गर्छन् । अमेरिकाको लस एन्जलसमा, हेलिकोप्टर एम्बुलेन्सले ल्याएको मुटु प्रत्यारोपण भन्दा पहिले नै दुर्घ’टनाको भएको थियो ।तर स्वास्थ्यकर्मी र अग्निशमनकर्मीहरूको सतर्कता र तत्परताका कारण मुटुलाई समयमा नै बिरामीकहाँ पुर्याइएको हो । वास्तवमा, हेलिकप्टरले सैन डिएगाबाट पूर्वी लस एन्जलसको लागि एक मुटु लिएर जाँदै गर्दा दुर्घटनामा परेको थियो ।

बिहान ३ः३० तिर, दहेर अचानक स्पिन गर्न थाल्यो र अस्पतालको छानामा हेलिप्याडमा अवतरण हुनु अघि दुर्घ’टनाग्रस्त भयो । आठ सिटर अगस्टावेस्टल्याण्ड हेलिकप्टर हेलिप्याडमा घुम्न थाल्यो र दुर्घटनाग्रस्त भयो ।

भाग्यवश, पाइलटलाई सामान्य चोट लाग्यो र दुई स्वास्थ्यकर्मीहरू जोगिएका हुन् । तुरुन्तै, उद्धारकर्मीहरूले हाइड्रोलिक उपकरणबाट हेलिकप्टर छुट्याएर सुरक्षित रुपमा मुटु भएको बाकस बाहिर निकाल्न सफल भएका थिए । उनले बाकस अर्को स्वास्थ्यकर्मीलाई दिए । उनी अपरेशन थिएटरमा भाग्नको निम्ति द्रुत रूपमा दौडेका थिए ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *