प्रमोसन भएपछी ‘ट्रीट’ दिन्छु भनेकी सुनिताले सबैलाई रुवाएर संसार छो’डीन्…!

प्रमोसन भएपछी ‘ट्रीट’ दिन्छु भनेकी सुनिताले सबैलाई रुवाएर संसार छो’डीन्…!

मेगा बैंक लिमिटेडमा कार्यरत एक महिला कर्मचारीको कोरोना संक्रमणका कारण नि’धन भएको छ । बैंकको अपरेशन विभागमा कार्यरत सुमिता शाक्यको कोरोनाको कारण नि’धन भएको हो । सिएको पढाइसँगै बैंकिङमा करियर बनाउंदै गरेकी उनलाई कोरोना भएपछी उनी अस्पताल भर्ना भएकी थिइन् । तर अन्तत: उनको नि’धन भएको छ । उनको अ’सामयिक नि’धनमा बैंकले दु:ख व्यक्त गरेको छ ।उनी लामो समयदेखि क्या’न्सरबाट पी’डीत थिइन् । क्या’न्सर भएपनि काममा ल’गनशील सुमिता अ’डिट विभागमा कार्यरत थिइन् ।

पछी बैंकको अ’परेशन विभागमा काम गर्दै आएकी उनले प्र’मोसनका लागि आ’वेदन समेत दिएकी थिइन् । प्रमोसनका लागि हुने अन्तर्वार्तामा समेत उनले आफुसँग आ’त्मविश्वास रहेको बताएकी थिइन् । ज्यानमा क्या’न्सर भएपनि सधैं आफुमाथि विश्वास गर्ने सुमिता क्या’न्सरसँग त ल’डीरहेकी थिइन् नै, त्यहि बेला पा’पी कोरोनाले पनि ज्यानमा बास गरेपछि अन्तत: उनलाई ब’चाउन सकिएन । क्या’न्सरका कारण केहि समय यता ज्यान निकै क’मजोर त भएको थियो, तर आफु क’मजोर छु भन्ने कुरा उनले कहिले पनि देखाउने गर्दिनथिइन् ।उनका सहकर्मीहरु भन्छन्- ‘बैंकमा काम गर्दा उनी क्या’न्सरसँग जु’धीरहेकी छिन् भन्ने प’त्याउन नै गाह्रो हुन्थ्यो । काममा निकै ल’गनशील भएर ला’ग्थिन् । प्रमोसन भएपछी ‘ट्रीट’ दिन्छु भनेर मु’स्कुराउँएको हिजो जस्तो लाग्छ, तर सबैलाई रुवाएर उनले संसार छो’डेको पनि महिना दिन हुन लागिसकेछ!’ स्वास्थ्य मन्त्रालयले भने उनको नि’धन कोरोनाकै कारण भएको रेकर्ड राखेको छ । उनी कोरोनाका कारण नि’धन भएकी सम्भवत: पहिलो महिला कर्मचारी हुन् ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *