निस्टुरी दैब, यस्तो बज्रपात कसैलाई नपरोस, राति वि’वाह भयो विहान ला’शले घर-आगन भ’रि’यो

काठमाडौं । राति विवाह भयो विहान घरमा ला’शहरुले घर भरियो । यस्तो कसैलाई नहोस् । यो घ’टना भारत, उत्तर प्रदेशको प्रयोगराजमा यस्तो घ’टना भएको हो । कौशांबीमा बुधबार बिहान ३ः१५ बजेतिर फोन गरेपछि देवीगंज बजारको गेस्ट हाउसमा अफरातफरी मच्चियो ।

प्रत्येक व्यक्तिले घट’नाको बारेमा थाहा पाए पछि उनीहरु घट’नास्थलतिर दौडेका हुन् । विमला, जो एक दुलही थिइन उनलाई घट’नाबारे कुनै जानकारी छैन । उनी हरेक व्यक्तिको बारेमा सोधिरहेकी थिईन, ‘के भएको छ भाई ?’ केही क्षणको लागि उनले अनुमान गरिन् कि जन्तीहरु नराम्ररी रिसाएर गाडीबाट फर्केका हुन सक्छन् ।

पछि कसैले विमलालाई भन्यो कि उनकी नन्दलगायत आठ व्यक्तिको मृ’त्यु भयो । यति सुनेपछि उनलाई सपनाजस्तो लाग्यो । फतेहपुर जिल्लाको सुल्तानपुर घोष कोतवाली अन्तर्गत मावाई गाउँका व्यापारी मानिक चन्द्रकी छोरी विमलाको विवाह मंगलबार शेहजादपुर गाउँका पंकज अग्रहरिसँग भएको थियो । जन्ती साँझमा ठूलो संख्या लिएर पुगेका थिए ।

जब जन्तीहरु नाचगाना गर्दै आएका थिए, तिनीहरूलाई फूल मालाले स्वागत गरिएको थियो । त्यसपछि अग्नि र जयमालको अनुष्ठान गरियो । दुलही विमलालाई उनको नन्द शशीले साथमा खाना खुवाइन् । यस पछि, अर्को विवाह समारोह हुनुपर्ने थियो । यसैबीच, दुलहा पंकजको बहिनीले घर जाने योजना बनाइन् ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *